Мени
Добродојдовте на Апицентар - Битола ...се за здравата храна
ценовник
Последна промена: 01.01.2012
 
 

Нашата компанија АПИЦЕНТАР постои од 1970 година а корените на нашето пчеларство се постари од 150 год.
Располагаме со 150-200 семејства во зависност од годината на побарувањето. Последните 2 год органски пчелариме, за истото имаме соодветен СЕРТИФИКАТ.

Повеќе

     

ИМАМЕ

  • КАФЕ ОД ЦИКОРИЈА,
  • ЈАЈЦА ОД ЈАПОНСКА ПОТПОЛОШКА
  • ЦИМЕТ ЦЕЛОНСКИ
  • ГОЛЕМ ИЗБОР НА ОРГАНСКА ХРАНА СО ЕВРОПСКИ СЕРТИФИКАТИ, КАКО И ОРГАНСКИ ПРОИЗВОДИ ОД ОРГАНСКО ПРОИЗВОДСТВО.

БЕЗГЛУТЕНСКИ ПРОИЗВОДИ:

  • Готова смеса за безглутенски производи
  • Шпагети
  • Макарони од хелда, пченка, ориз.

 

 

СПОЈ НА АМЕРИКАНСКИТЕ ИСТРАЖУВАЊА И ВРВНАТА ЕВРОПСКА ТЕХНОЛОГИЈА

Ц Е Н О В Н И К
Малопродажни цени

Табела на алкална и кисела храна    
     

ПОДГОТОВКА на магнезиум хлорид:
 Сварете еден литар вода и оставете да се...

Повеќе

 

РОГАЧ
Она што рогачот е толку посебен е тоа што...

Повеќе

....................................................................................................................................

ХИМАЛАЈСКА СОЛ
Додадете 84 есенцијални минерали во секој...

Повеќе

 

Kонопно семе и масло од коноп
Коноп (Cannabis sativa L.) е една од неколкуте...

Повеќе

....................................................................................................................................

Семе од чиа
Семе од чиа – одличен извор на Омега 3...

Повеќе

 

Куркума - лек за 100 болести
Куркума е зачин кој доаѓа од коренот...

Повеќе

....................................................................................................................................

Гоји (гоџи) бобинки – високоенергетска „суперхрана“...

Повеќе

 

КОКОСОВОТО МАСЛО УБИВА ВИРУСИ
Проф. Д-р Мери Ениг, експерт со меѓународен...

Повеќе

....................................................................................................................................
 

Сбирска Аронија

Сибирската аронија потекнува од северна Америка , а покасно е пренесена во Сибир и северните делови на источна Европа...

Повеќе

     
Ново
Овошје на тапет - Статии за спорт
Макробиотички рецепти
Диети за мускули
Исхрана во бременоста
Витамини , минерали, јаглено хидрати
Д – витамин преку исхраната
Зимски активности за трудници
Производи со најповеќе витамини,минерали и масла
 
 
     
 
Екстра промоции и подароци само во АПИЦЕНТАР Битола
     
  ISO SENSATION 93
Рекордер

Освен тоа што е рекордер со 93,7% протеини од најдобриот Whey Isolate, појачан е со длутамински комплекс и со хранливиот колострум. За да се апсорбира што полесно и побрзо, додадени се инсулински и дигестивни комплекси (алфа липоидна киселина, д-пинтол, 4 хидроксиизолеуцин). Уште ова, прв пат е употребена ISOCHILL метода – двостран систем на унакрсно микрофилтрирање со ниски температури на веј изолат.

Начин на употреба: 1 доза да се измеша во чаша вода, сок или млеко, и така 1 до 4 пати дневно во зависност од потребите.
Состав: IsoChill – whey protein isolate, glutamin komplex (glutamin peptidi, glutapure glutamin и n-acetil l-glutamin) klostrum, si komplex-insulin komplex (alfa – lipoid acid, d-pintol, 4hidroksiisoleucin) d-komplex – digestiven komplex (proteaza, laktaza)
Вкуови: чоколадо, ванила, колач и бразилско кафе.
     

Пчеларство

Млеч, мед, мед во саке - органско, мед со полен, мед со прополис, полен, прополис (5%, 10%, 20%, 30%, 50%, 80% и 100%), маслен прополисов раствор, пчелин отров, лак ларвил, лак ларвил мед, поливит, поливит со жен шен, поливит со гинко билоба, простатит, бронхи мед, мед со алое, мед за шекераси, герасимов балзам, восок и органски восок, восочни свеќи, масти и кремови, разни маски за ден и ноќ, погачи за прихрана.

Повеќе

 
     
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player