Мени
Соини производи
СОИНИ ПАШТЕТИ
     
 

Вегетаријанска паштета од соја
со дискретна арома на пиперка

Вегетаријанска паштета од соја со дискретна арома на пиперка претставува вкусен посен и диететски оброк, без глутен. Погодна е за дијабетичари, без холестерол, може да ја користат и деца и сите оние кои се грижат за своето здравје.

Начин на употреба:Користете ја како вкусен намаз за оризовите галети, интегрален тост или леб.

Напомена: После отварање да се чува во фрижидер.

     
 

Вегетаријанска паштета од соја
со дискретна арома на лук

Вегетаријанската паштета од соја со дискретна арома на лук претставува вкусен посен и диететски оброк, без глутен. Погодна е за дијабетичари, без холестерол, може да ја користат деца и сите оние кои се грижат за своето здравје.

Начин на употреба: Користете ја како намаз за оризовите галети, интегрален тост или леб.

Напомена: После отварање чувајте ја во фрижидер.

     
 

Вегетаријанска паштета од соја
со дискретна арома на Маслинка

Вегетаријанската паштета од соја со дискретна арома на маслинка претставува вкусен посен и диететски оброк, без глутен. Погодна е за дијабетичари, без холестерол, може да ја користат деца и сите оние кои се грижат за своето здравје.

Начин на употреба: Користете ја како намаз за оризовите галети, интегрален тост или леб.

Напомена: После отварање чувајте ја во фрижидер.

     
 

Вегетаријанска паштета од соја
со дискретна арома на печурка

Вегетаријанската паштета од соја со дискретна арома на печурка претставува вкусен посен и диететски оброк, без глутен. Погодна е за дијабетичари, без холестерол, може да ја користат деца и сите оние кои се грижат за своето здравје.

Начин на употреба: Користете ја како намаз за оризовите галети, интегрален тост или леб.

Напомена: После отварање чувајте ја во фрижидер.

     
Соја топчиња, трошки, шницли
   

 

 

СОИНИ ТРОШКИ
Најдобар природен извор на билни протеини.

Најдобар природен извор на билни протеини. Изобилуваат со витамини, минерали, изофлавоноиди и лецитин
кои го регулираат холестеролот во крвта и дејствуваат превентивно против канцер. Состав: 100% генетски немодифицирана соја (без ГМО).

     
 

СОИНИ ТОПЧИЊА
Најдобар природен извор на билни протеини

Најдобар природен извор на билни протеини. Изобилуваат со витамини, минерали, изофлавоноиди и лецитин кои го регулираат холестеролот во крвта и дејствуваат превентивно против канцер. Состав: 100% генетски немодифицирана соја (без ГМО).

     
 

СОИНИ ШНИЦЛИ
Најдобар природен извор на билни протеини.

Најдобар природен извор на билни протеини. Изобилуваат со витамини, минерали, изофлавоноиди и лецитин
кои го регулираат холестеролот во крвта и дејствува превентивно против канцер. Состав: 100% генетски немодифицирана соја (без ГМО).

     
 

СОИНИ ТРОШКИ-ЦРВЕНИ
Најдобар природен извор на билни протеини

Најдобар природен извор на билни протеини. Изобилуваат со витамини, минерали, изофлавоноиди и лецитин
кои го регулираат холестеролот во крвта и делуваат превентивно против канцер. Состав: 100% генетски немодифицирана соја (без ГМО).

     
СОИНИ СОСОВИ
     
 

СОЈА БОЛОЊЕЗЕ
вегетаријански сос

Протеински богатата соја, која содржи споро апсорбирачки јаглехидрати е високо хранливо легуминозно растение погодно за голем број на диети: за оние кои сакаат брзи и едноставни јадења, за оние кои внимаваат на својата тежина како и дополнителна вегетаријанска храна.

Соја болоњезе - сос од зеленчук.

Состав: соја (30%), вода, кромид, доматен сос, домат, морков, масло од репка, лук, босилек, оригано, магдонос, сол (1,1%), семе од целер, фруктоза, пченкарен скроб. Услови на чување: на собна температура, подалеку од дневна светлина. Употребливо до: види на капакот. Употреба: Готов производ. Пред сервирање потребно е да се загрее, но не да врие. Во микробранова печка: отстранете го капакот и загревајте 2-3 минути на 800W.

     
 

Вегетаријански оброк од соја со грав.
Нов производ

Состав: соја (30%), црвен грав, блага пиперка, кромид, морков, вода, сос од домати, масло од репка, сол (1,1 %), фруктоза, лута пиперка, лук, оригано.

Протеински богатата соја, која содржи споро апсорбирачки јаглехидрати е високо хранливо легуминозно растение погодно за голем број на диети: за оние кои сакаат брзи и едноставни јадења, за оние кои внимаваат на својата тежина како и дополнителна вегетаријанска храна.

Услови на чување: на собна температура, подалеку од дневна светлина. Употребливо до: види на капакот.
Употреба: Готов производ. Пред сервирање потребно е да се загрее, но не да врие. Во микробранова печка: отстранете го капакот и загревајте 2-3 минути на 800W.

     
 

Вегетаријански оброк од соја со ориз.
Нов производ

Состав: соја (30%), ориз, вода, блага пиперка, кромид, морков, сос од домати, масло од репка, сол (1%), фруктоза, пченкарен скроб, лута пиперка, лук. Нето тежина: 530g
Протеински богатата соја, која содржи споро апсорбирачки јаглехидрати е високо хранливо легуминозно растение погодно за голем број на диети: за оние кои сакаат брзи и едноставни јадења, за оние кои внимаваат на својата тежина како и дополнителна вегетаријанска храна.


Услови на чување: на собна температура, подалеку од дневна светлина. Употребливо до: види на капакот.
Употреба: Готов производ. Пред сервирање потребно е да се загрее, но не да врие. Во микробранова печка: отстранете го капакот и загревајте 2-3 минути на 800W.

     
Соја снегулки и зрна
     
 

Печена соја
Печена и солена соја во зрно за секојдневно консумирање

Печена и солена соја во зрно за секојдневно консумирање, богата со полновредни растителни протеини,
витамини, минерали, лецитин. Без хемиски додатоци. Произведено од генетски немодифицирана соја (ГМО).

     
 

СОЈА ВО ЗРНО
Сојата е најдобар природен извор на билни протеини

Сојата е најдобар природен извор на билни протеини. Изобилува со витамини, минерали, изофлавоноиди и лецитин

кои го регулираат холестеролот во крвта и делуваат антиканцерогено. Посебно се препорачува за жените како превентива од канцер на дојка. Состав: 100% генетски немодифицирана соја (без ГМО). Без адитиви и конзерванси.

     
 

Соја снегулки
Соја снегулките претставуваат богат извор на соин протеин и диетални влакна

Соја снегулките претставуваат богат извор на соин протеин и диетални влакна. Обилуваат со витамини и минерали, изофлавоноиди и лецитин. Може да се конзумираат самостојно или како додаток во мусли за збогатување на протеинскиот состав на оброкот. Соја снегулките се одличен оброк за спортисти и сите оние кои имаат динамичен и активен ден. Соја снегулките се здрав додаток во нискокалоричните диети.

Состав: Текстуриран соин протеин. Може да содржи траги од сусам, житарки кои содржат глутен и јаткасто овошје.

Употреба: 6 супени лажици потопете ги во 100 мл млеко или јогурт и засладете по желба.